Brama segmentowa KRISPOL – VENTE K2 RS (tłoczenie szerokie)

Kolekcja PASAT obejmuje bramy z segmentów z szerokimi, poziomymi przetłoczeniami. Bramy te są dostępne zarówno z fakturą woodgrain (PASAT), jak i gładką (PASAT Slick) na zewnętrznej powierzchni.

Wzornictwo tych bram sprawdzi się zarówno w domach o klasycznym wyglądzie jak i tych wpisanych w nowoczesny design. Kolekcja ta jest interesującą alternatywą dla przetłoczeń wąskich.

Zapisz

studio-projektowe-krispol4

WIRTUALNE STUDIO KRISPOL

Zachęcamy do skorzystania z konfiguratora Krispol, dzięki któremu mogą Państwo samodzielnie wykonać wizualizację bramy i zobaczyć jak komponuje się z elewacją Państwa domu i garażu http://studio-projektowe.krispol.pl

Budowa i działanie bramy segmentowej PASAT

Brama zbudowana jest z paneli o wysokości 500 lub 610 mm, z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo i powlekanej poliestrem. Panele wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową o grubości 40 mm. Waga bramy wynosi~13 kg/m2. Konstrukcja bramy wykonana jest ze stali ocynkowanej ogniowo. W zależności od wysokości nadproża w garażu i modelu bramy zastosować można jedno z dostępnych prowadzeń:

  • prowadzenie normalne ze sprężynami skrętnymi z przodu (do nadproża min. 210 mm)
  • prowadzenie niskie ze sprężynami skrętnymi z tyłu (do nadproża min. 120 mm)
  • prowadzenie normalne podwyższone ze sprężynami skrętnymi z przodu (do nadproża min. 350 mm)
  • prowadzenie wysokie ze sprężynami skrętnymi z przodu (do nadproża min. 470 mm)
  • prowadzenie ze sprężynami naciągowymi (do nadproża min. 180 mm)

Brama segmentowa otwiera się pionowo w górę, pod strop. Połączone za pomocą zawiasów segmenty prowadzone są na rolkach po prowadnicach. Brama segmentowa a dokładniej jej sposób otwierania jest ergonomicznym rozwiązaniem, ponieważ przestrzeń wewnątrz garażu pozostaje możliwie największa, a przed garażem nie potrzeba dodatkowego miejsca do swobodnego otwierania i zamykania bramy.

Brama segmentowa PASAT może być obsługiwana ręcznie lub automatycznie. W każdym z tych przypadków obsługa jest prosta i bezpieczna. Klient ma możliwość wyboru rodzaju sterowania ? pilota, przycisku klawiszowego, klawiatury kodowej lub wyłącznika kluczykowego.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność bramy segmentowej Krispol

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY

Standardowym wyposażeniem bram z napędem elektrycznym jest wyłącznik przeciążeniowy, który unosi bramę o ok. 10 cm, w momencie gdy ta napotka na opór.

FOTOKOMÓRKI

Zastosowanie fotokomórek chroni przed zgnieceniem. Brama podnosi się automatycznie, gdy na wysokości linii fotokomórki znajdzie się jakakolwiek przeszkoda.

AWARYJNE ROZŁĄCZENIE

Awaryjne rozłączanie pozwala użytkownikowi przejść na ręczny tryb otwierania w przypadku braku zasilania.

BEZPIECZNY KSZTAŁT PANELI

Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja segmentów, z których zbudowany jest pancerz bramy. Segmenty posiadają specjalnie wyprofilowany kształt, co uniemożliwia przytrzaśnięcie palców od zewnątrz i od wewnątrz.

ZABEZPIECZENIE PRZED OPADNIĘCIEM BRAMY

W bramie zamontowane jest dodatkowe zabezpieczenie przed opadnięciem bramy w przypadku zerwania sprężyny. ZAbezpieczenie przed opadnięcie bramy. Zabezpieczenie to może być też stosowane w bramach ze sprężynami naciągowymi.

RYGIEL

Zamykanie bramy bez napędu elektrycznego może odbywać się za pomocą rygla ręcznego, który skutecznie uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zamkniętej bramy.

ZAMEK ZATRZASKOWY

Innym rozwiązaniem stosowanym w bramie segmentowej Krispol jest zamek zatrzaskowy obsługiwany z obu stron i montowany od strony wewnętrznej. Zamek szczególnie polecany jest do bram montowanych w garażach bez dodatkowego wejścia.

Termoizolacja bramy

W bramie segmentowej zastosowano ciepłe panele o grubości 40 mm wypełnione pianką poliuretanową. Brama uszczelniona jest na całym obwodzie oraz między segmentami. Dla bramy o wymiarach 5000 x 2250 (podwójnej) współczynnik przenikania ciepła U Dwuwargowa uszczelka wynosi zaledwie U=1,09 W/(m?K).

Maksymalną termoizolacyjność zapewniają także dwie wargi przy dolnej uszczelce między panelem a podłożem. To rozwiązanie pozwala zatrzymać cyrkulację powietrza w miejscach, którymi mogłoby uciekać ciepło.

Ciepło gwarantuje także kształt łuku górnego, który został tak zaprojektowany, by optymalnie dociskać górny panel bramy do nadproża. Brama jest w ten sposób jeszcze bardziej szczelna i bezpieczna, bo nie jest możliwe odchylenie górnego panela do wnętrza.

Kolorystyka, wzory i dodatki

Brama SIROCCO Slick dostępna jest w ponad 200 kolorach z palety RAL oraz w ponad 40 okleinach. Panele bramy SIROCCO Slick mogą mieć 3 faktury: slick okleina, slick RAL, malowanie strukturalne.

faktury-panela-sirocco-slick

Niezależnie od tego, czy brama obsługiwana jest ręcznie czy za pomocą automatu można ją wyposażyć w dwustronny uchwyt lub klamkę o ergonomicznym kształcie, które pozwolą bez wysiłku zamykać i otwierać bramę.

klamki-i-uchwyty

Bramę SIROCCO Slick wyposażyć można w  ozdobne detale z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dekoracyjne elementy o eleganckiej matowej powierzchni zastosowane w tej bramie mogą pasować do elementów ozdobnych w drzwiach wejściowych do budynku.

detale-dekoracyjne-sirocco-slick3

Idealnym uzupełnieniem bramy garażowej SIROCCO Slick są dopasowane do bramy zarówno kolorem jak i rodzajem przetłoczeń, boczne drzwi garażowe. Możliwości okleinowania niemal wszystkich fragmentów drzwi bocznych zapewnia spójne i estetyczne wykończenie elewacji garażu.

Bramę segmentową SIROCCO Slick wyposażyć można także w okna o różnorodnym rozmiarze i kształcie, otwory wentylacyjne oraz drzwi serwisowe, umożliwiające przejście przez bramę bez jej podnoszenia.

Zapisz

BRAMSEC

Salon sprzedaży

ul. Obywatelska 128/152
Biurowiec LEGS, sektor 7
94-104 Łódź
Tel. +48 (42) 255 82 99
e-mail: home@bramsec.pl

Godziny otwarcia

Pn, Czw: 08:00 - 18:00
Wt, Śr, Pt: 08:00 - 16:00

Doradcy handlowi

Andrzej Grec

tel.: 514 521 831, email: andrzej@bramsec.pl

Okna, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, parapety, rolety zewnętrzne, rolety materiałowe, markizy, napędy do bram garażowych i wjazdowych, bramy garażowe dla klientów indywidualnych, żaluzje zewnętrzne, stolarka aluminiowa, stolarka stalowa przemysłowa, drzwi ppoż.

Anna Kotwińska

tel.: 517 077 238, email: anna.kotwinska@bramsec.pl

Dział handlowy.