Napęd TOUSEK model SWING X3

Napęd serii SWING X3 przeznaczony jest do obsługi bramy dwuskrzydłowej o maksymalnej szerokości skrzydła do 3 m i ciężarze skrzydła do 500 kg.

 

Podstawowe dane techniczne napędu:

 • Zasilanie silnika 230V
 • Maksymalna siła ciągu 4000N
 • Wysuw 450mm
 • Prędkość wysuwu trzpienia 14,5 mm/sec
 • Maksymalny kąt otwarcia skrzydła 110°
 • Częstotliwość pracy 40% (Cykle/dzień)
 • Temperatura pracy -30/+40

 

Charakterystyka, wyposażenie i zalety napędu:

 • Niezawodność i długotrwałość

Wszystkie podzespoły napędu wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów takich jak aluminium, stal nierdzewna lub stal ocynkowana. Obudowa napędu wykonana jest jako jednolity odlew z odpornego na rdzę aluminium. Jednoczęściowa obudowa gwarantuje dużą wytrzymałość i wyższą odporność na skręcanie i zginanie. Przekładnia napędu wykonana jest z hartowanej stali a jej najważniejszy element nawet z brązu.

Gwarancją długiej i niezawodnej pracy jest także masywna śruba napędowa (grubość pręta gwintowanego o ponad 30% większa od najgrubszych na rynku) połączona z mufą napędową wykonaną z brązu. Śruba napędowa jest obustronnie łożyskowana co eliminuje niepożądane wibracje.

 • Zapewnia równomierny bieg bramy

Napęd zarówno od strony skrzydła jak również i słupka zawieszony jest przegubowo. Takie rozwiązanie eliminuje luzy i zapewnia spokojny i równomierny bieg bramy.

 • Inteligentna centralka sterująca zapewniająca wysoki komfort obsługi bramy

Napęd współpracuje ze specjalnie w tym celu zaprojektowaną mikroprocesorową centralką sterującą. Jest ona łatwa w obsłudze. 4 przyciski, duży podświetlany 2-linijkowy display  i pełnotekstowe menu pozwalają zaprogramować funkcje takie jak np.: logika pracy impuls/automatik, częściowe otwarcie, softstop i wiele innych, w łatwy i oszczędny czasowo sposób.

 • Zintegrowane odbojniki

Napęd wyposażony jest seryjnie w regulowane odbojniki dla pozycji otwartej i zamkniętej dzięki czemu niepotrzebne są odbojniki ziemne stanowiące niebezpieczeństwo potknięcia się.

Zintegrowane odboje w przeciwieństwie do zwykłych wyłączników krańcowych zapewniają zatrzymanie się skrzydeł pod odpowiednim naprężeniem, eliminując niepożądane luzy (ruszając skrzydłami ręcznie).

 • Odryglowanie awaryjne
  Pozwala ono na otwarcie i zamknięcie bramy w sposób ręczny w przypadku braku prądu.

Odryglowanie awaryjne zamykane jest na patentową znormalizowaną wkładkę na klucz. Jest ona wymienialna, dzięki czemu można ją wkomponować w system centralnego klucza, jednego dla całej posesji.

 • Funkcja ?miękki stop?
  W kombinacji z centralką sterującą ST60 napęd zatrzymując się redukuje swoją prędkość ? zwalnia ? w obydwóch kierunkach ruchu. Oprócz harmonicznego ruchu bramy uzyskano w ten sposób kompleksową ochronę całościowej mechaniki zarówno bramy jak i napędu.
 • Bezpieczny system ARS ? cofnięcie się bramy w momencie natrafienia na przeszkodę

Napęd gwarantuje największy stopień bezpieczeństwa, dzięki systemowi ARS (Automatyczny Rewers System). System ten sprawia, że w momencie najechania bramy na przeszkodę napęd automatycznie zatrzymuje bramę i zmienia jej kierunek jazdy, cofając bramę od przeszkody. System ARS działa niezależnie od fotokomórek.

 

Skład zestawu SWING X3

2 siłowniki SWING X3 z materiałem montażowym; 1 centralka sterująca Plug&Play, 1 odbiornik radiowy 2-kanałowy RS 868; 2 piloty 2-kanałowe 868 MHz lub 1 pilot i 1 przycisk radiowy bezprzewodowy 2-kanałowy; komplet fotokomórek

BRAMSEC

Salon sprzedaży

ul. Obywatelska 128/152
Biurowiec LEGS, sektor 7
94-104 Łódź
Tel. +48 (42) 255 82 99
e-mail: home@bramsec.pl

Godziny otwarcia

Pn, Czw: 08:00 - 18:00
Wt, Śr, Pt: 08:00 - 16:00

Doradcy handlowi

Andrzej Grec

tel.: 514 521 831, email: andrzej@bramsec.pl

Okna, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, parapety, rolety zewnętrzne, rolety materiałowe, markizy, napędy do bram garażowych i wjazdowych, bramy garażowe dla klientów indywidualnych, żaluzje zewnętrzne, stolarka aluminiowa, stolarka stalowa przemysłowa, drzwi ppoż.

Anna Kotwińska

tel.: 517 077 238, email: anna.kotwinska@bramsec.pl

Dział handlowy.